Amerika Birleşik Devletleri’nde Kısa Ya da Uzun Dönem Dil Eğitimi

Uzun ya da kısa dönem dil öğrenimi görmek kişinin bütçesine, dil eğitimine ayırabileceği süreye ve ulaşmak istediğiniz yabancı dil seviyesine göre değişiklik gösterebilir. yabancı dil öğretiminin alınacağı zaman ve ülke kararı alınmadan önce, bireyin sağlıklı bir inceleme yapılması ve durumuna uygun olan programı ve zamanı belirlemesi gereklidir.

Uzun dönem dil eğitimleri genellikle Akademik Yıl ve Akademik dönem eğitim programları olarak adlandırılır. Akademik dönem dil eğitim programları 20-24 hafta, akademik sene yabancı dil eğitim programları ise 32-36 hafta sürer. Bu programlar kısa dönemli eğitim programlarına kıyasla bütçe bakımından daha uygundur. Uzun dönem yabancı dil öğrenimine katılmak arzusunda olan kişiler için ABD son derece uygundur.

Uzun dönemli dil programlarının sonuna doğru, İngilizce seçmeli dersler alabilir, ayrıca eğitiminizin bitiminde IELTS veya TOEFL testine girerek İngilizce seviyenizi doğrulayabilirsiniz. Ayrıca ABD’deki çok sayıda dil okulu, ablaşmalı bulunduğu üniversitelere TOEFL ya da IELTS testine girmeden de öğrenci yerleştirebilmektedir.
Amerika’da dil eğitimi ile ilgili detaylı bilgi almak için http://www.global-yurtdisiegitim.com/amerika-dil-egitimi/amerika-dil-okulu sitesini inceleyiniz.