Baska Bir Ulkedeki Oğrenimde Hangi Tur Barinmayi Tercih Etmelisiniz

Yurt dışında öğrenim görmeye karar verirken önem verilmesi ve iyi  araştırılması gereken mevzulardan biri de konaklamadır. Konaklama türüne karar verirken, kişisel özelliklerin farkında olunması ve önceliklerin yurtdışı eğitim danışmanlarına belirtilmesi önem taşımaktadır.

Misal uzun dönem İngilizce öğrenimi görecek ve İngilizce düzeyini ilerletmeyi hedefleyen bir kişinin aile yanı barınma seçmesi tavsiye edilebilir. Aile yanında barınmayı tercih eden gençlerin, evcil hayvan tercihlerini, sigara kullanıp kullanmadıklarını ve varsa alerjilerini daha önceden danışmanlarına söylemeleri ve yaşacakları ailenin şartlarına saygı duymaları gerekmektedir. İstisnai hallerde, beraber yaşanılan aileden memnun kalınmaması durumunda barınmanın değiştirilmesi uygun olabilir.

Bilhassa Malta Adası gibi yaz yerlerinde yaz sezonunda kısa zamanlı dil öğrenimi görecek gençler otel veya hostel konaklaması tercih edebilir.  Yaz okuluna katılım gösterecek bireyler için ise güvenlik açısından yerleşke içi yurtlar önerilmektedir.