Birleşik Krallıkta Hangi Şehirde Dil Okuluna Gitmelisiniz?

İngiltere’de yabancı dil eğitimi almak isteğinde olan çok sayıda öğrencinin aklında olan ilk şehir, kültürel zenginliği ve sosyal etkinlik alternatiflerinin fazla olması nedeniyle Londra’dır. Ancak Londra’da eğitim almaya karar vermeden önce Londra’nın İstanbul’a benzer kalabalık bir şehir olduğu, her milletten çok sayıda insanın varlığını sürdürdüğü ve hayatın pahalı olduğu göz ardı edilmemelidir. Özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde hareket kazanan bu şehirlerde kış ayları daha durdun geçer. Kalabalık kentlerden keyif almıyorsanız kış aylarında İngiltere’nin güneyi sizin için doğru seçenek olacaktır.

Londra’ya uzak olmamak fakat şehrin kalabalığına yakın olmak istemeyenler açısından en mantıklı tercihler ise Oxford ve Cambridge gibi öğrencilerin yoğunlukta olduğu kentler olacaktır. Dünya çapında ün yapmış üniversiteleri içinde barındıran bu kentler doğal ve mimari güzellikleri ile de dil eğitimi almak planlayan insanları cezp etmektedir.

İngiltere’de dil eğitimi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için http://www.global-yurtdisiegitim.com/ingiltere-dil-egitimi/ingiltere-dil-okulu sayfasını inceleyebilirsiniz.