İngiltere Dil Okulları, Yurtdışı Eğitim, Bristol Dil Eğitimi

Yurtdışı Eğitim İçin Alternatif Bir Şehir: Bristol

Bristol’de Yurtdışı Eğitim İmkanları

Yurtdışı eğitim denildiğinde akla gelen ilk ülke olan İngiltere’nin güneybatısında konumlanan Bristol, Londra’ya yaklaşık 1,5 saat mesafededir. Bölgede Türk öğrenci yoğunluğu oldukça az azdır büyük bölümünü İngiliz yerlileri oluşturur. Massive Attack ve Portishead gibi dünyaca müzik gruplarının doğduğu şehir adını ağırlıklı olarak müzik ve sinema sektöründe duyurmuştur. Buna ek olarak bölgede bulunan Bristol bavaalanı, İngiltere’nin en büyük limanlarından 1000 yıllık Harbour Limanı, Bristol ve West of England Üniversiteleri vardır.

Ayrıca çok sayıda kaliteli İngiltere dil okulu ile de ticaret, yurtdışı eğitim, turizm ve kültürel faaliyetler açısından gelişmiştir. Uluslararası öğrenci nüfusu oldukça fazladır.

4 kilometrelik ünlü Gloucester Caddesi üzerinde alışveriş merkezleri ve restoranlar gibi öğrencilerin sosyalleşip İngilizce pratik yapabilecekleri bir çok mekan bulunur. Ulaşım ağı oldukça gelişmiştir ve rahattır. Londra’ya ve Brighton ve Bournemouth gibi plajlarıyla ünlü diğer şehirlere ulaşım kolaydır.

Yurtdışında eğitim için Bristol‘ü tercih eden öğrenciler günlük yaşam masrafları açısından diğer şehirlere oranla daha az zorluk çekerler.

Bristol’de en kaliteli ve popüler dil okulları, EC English Bristol, English Language Centre, International House Bristol dil okullarıdır.

EC Bristol, şehir merkesinde bulunan Queen Square’de yer alır.

Yurtdışı eğitim sektöründe tecrübeli dil okulu zincirinin bu şubesinde öğrenciler aile yanlarında, öğrenci yurtları ve apartman daireleri konaklayabilirler.

Aynı zamanda bir aile işletmesi olan English Language Center’da güvenli ve sıcak bir ortamda dil eğitimi alabilir, geleneksel İngiliz Kültürü tecrübesi yaşayabilirsiniz. Eğitimler Pembroke House ve Abon House adı verilen 2 merkez binada verilmektedir.

International House Bristol dil okulu bölgedeki diğer köklü dil okullarından bir tanesidir. Genel İngilizce’den bire bir dil eğitimi alabileceğiniz programlara, Cambridge ve IELTS dil hazırlık sınav hazırlık kurslarına kadar çok sayıda dil eğitim programı bulunur. İngilizce öğrenmeyi teşvik edici ve dünyanın bir çok farklı yerinden yurtdışı eğitim için gelen öğrencilerin sosyalleşmesini sağlayan bir çok sosyal faaliyete takvimlerinde sıkça yer verirler.

 

Tavsiye: İngiltere’de dil eğitimi almak isteyenler için ingiltere dil okulları sayfasını ziyaret etmelerini öneriyoruz.

 

Bir cevap yazın

four × 3 =