Çalışma Hayatı İngilizcesi Programları

Gerek iş yaşamında, gerekse günlük hayatımızda aktif olarak kullanmak, hatta bazen sadece kendi şahsi gelişimimize katkıda bulunmak için, neredeyse hepimiz İngilizce öğrenimi görüyoruz.

İşte bu sebepledir ki dünyada milyonlarca kişi, bir şekilde İngilizce eğitimi görüyor. Bununla beraber küreselleşen iktisat yaşamında istenilen dil bilgisi artık “derdini anlatabilme” seviyesinin daha üstünde bir dil düzeyini gerektiriyor. Zira günümüzde iş dünyasının en taban trendlerinden bir tanesi olan “uzmanlaşma” söylemi ve çalışanların her alanda kendilerini buna göre geliştirmeleri isteniyor. Bunun çaresi ise, iş hayatında bulunan profesyonellerin, her alanda özel donanımlara ehil olmasından geçiyor. Başta Amerika, Avustralya, Kanada ve İngiltere olmak üzere, yurt dışında birçok farklı okul ve ülkede gösterilen iş hayatı İngilizcesi programları, katılımcılarına çalışma yaşamının ihtiyacı donanımı sağlama ve iş dünyasının yarışma ortamında başarı ile kariyerlerinde süratli yükseliş vaat ediyor.Bunlardan bazıları pazarlama, insan kaynakları, finanstır ve halkla ilişkilerdir.

Çalışma yaşamı İngilizcesi programına gideceğiniz okula karar alırken, öncelikle hangi tarz programın sunulduğunun soruşturulması gerekmektedir. Çalışma hayatı İngilizcesi programını yalnızca seçmeli derslerden biri olarak vermekte olan kurslar olduğu gibi, personellere uygun ihtisas kursları hazırlayan ve iş İngilizcesinin birçok değişik alt branşın da program sunan kurslar da var. İş İngilizcesi hususunda, dünyada kabul edilen TOEIC ve BULATS testleri, Türkiye’deki pek çok işveren tarafından, işe başlangıçta bir şart olarak istenebilmektedir. Şayet yabancı dil öğreniminiz sonrasında iş başvuruları yapmayı istiyorsanız veya çalışmayı düşündüğünüz kurum iş yaşamı İngilizcesini zorunlu tutuyorsa, bu sınavlara hazırlık programı hazırlayan dil okullarını da seçebilirsiniz.

Yurtdışı eğitim seçenekleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için http://www.global-yurtdisiegitim.com/ sitesini inceleyiniz.

Bir Cevap Yazın