Hangi Kentte Yaz Kampı?

Çoğunlukla 7. ve 8. aylarda eğitim veren Yaz Okulları, İngilizce öğrenirken aynı anda farklı kültürel, sportif ve sosyal etkinliklere katılmak isteyen 8-18 yaş aralığındaki gençlere hitap etmektedir. Yaz Kamplarının gayesi, gençlerin dil becerilerini geliştirirken, öbür taraftan da onların başka kültür ve milletleri {tanımasını|öğrenmesini sağlamaktır.

Yaz Kursu döneminde çocuklar haftada 20 saat İngilizce’nin dışında, haftada en az bir tam gün ve 1 yarım gün şehir dışı ve içine kültürel gezilere katılım göstermektedir. Ayrıca tüm günler, genellikle öğleden sonra, çocuklar için sosyal ve sportif aktiviteler hazırlanmaktadır.

Yaz Kampları için en çok seçilen ülkeler hiç şüphesiz İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’dir. Hem İngiltere hem de Amerika’da üniversite içersinde düzenlenen yaz kursları çok ilgi çekmektedir. Bireyin kaç yaşında olduğu ve daha önce ülkesi dışında olup olmadığı ülke seçiminde büyük rol oynamaktadır.

Yaz okullarıyla ilgili ayrıntılı bilgiyi http://www.global-yurtdisiegitim.com/yaz-okulu-ana-sayfa/yurtdisi-yaz-okullari sayfasından alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın