İngilizce Öğrenme Yolları

Teknolojik vasıtalardan her şekilde yararlanın: IPod, MP3, CD gibi eşyalarınıza İngilizce metin, şarkı gibi materyalleri kaydederek yolda, evde, arabada kulaklığınızla birlikte, gece yatmadan önce bunları dinleyin. İnternetten İngilizce dergi ve gazeteleri okuyun, ilgi alanlarınız ve hobilerinizle ilgili sitelerde araştırma yapın.
Günlük olarak çalışın: Haftanın bir günü yedi saat çalışmak yerine, her gün 1 saat çalışmak daha mantıklıdır. Bunu her gün okuduğunuz gazete, yaptığınız spor gibi günlük bir aktiviteye çevirin.
Diğer öğrenciler ile birlikte çalışın: Diğer öğrencilerle veya bu dili bilen bir tanıdıkla pratik yapın. O dilde konuşun, basit kelimeleri ana dilinizi konuşmadan bu dilde söyleyin. Diğer öğrencilere kelimelerin anlamlarını sorabilir, fiil çekimlerini birlikte yapabilirsiniz.
Dili konuşulduğu yerde öğrenin: Eğitim amaçlı MBA, turistik gezi, arkadaş-akraba ziyareti, work&travel vs. gayelerle yurt dışına giderek dili konuşulduğu ülkede öğrenebilirsiniz. Bilhassa pratik konuşma ve iletişim kurma bakımından çok kısa zamanda olumlu neticelere ulaşırsınız. Çünkü o ülkede o dili konuşma mecburiyetindesiniz, başka alternatifiniz yok!

Bir Cevap Yazın