İsviçre'de dil eğitimi

İsviçre’de Dil Eğitimi

İsviçre’de dil eğitimi alarak Fransızca ve Almanca öğrenebilirsiniz. Batı Avrupa’da bulunan İsviçre gökyüzüyle buluşan zirveler, dağlardan beslenen nehirler ve göller, sarp kayalıklar, çağlayanlar ve kaplıcalarıyla göz kamaştırıcı bir ülke olmasının yanı sıra çikolata ve peynir üreticiliğinde de dünyanın en önemli ülkelerinden birisidir. Aynı zamanda ekonominin de merkezi olan İsviçre’nin 4 farklı resmi dili olmasına rağmen nüfusun %85’lik kısmı Almanca ve Fransızca konuşmaktadır. İsviçre’de Fransızca dil eğitimi almak isteyenler için Lozan ve Montreux, Almanca dil eğitimi almak isteyenler içinse Zürih şehirleri idealdir.

İsviçre’de Dil Eğitimi Nasıl?

İsviçre’de dil eğitimi görmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri öncesinde Schengen Vizesi almaları gerekmektedir. 12 haftadan daha kısa süren eğitimlerde ziyaretçi vizesi, 12 haftadan uzun süren eğitimlerde ise öğrenci vizesi alınmalıdır. İsviçre’ye seyahat gündemi olan hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahibi TC vatandaşları 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak koşuluyla vizeden muaftır.

İsviçre üzerinden Schengen vizesi almak diğer ülkelere kıyasla biraz daha uğraşlı olsa da prosedürler benzerdir. Vize onayı alınabilmesi için Türkiye’ye olan bağlılığınız, sosyal ve ekonomik imkanlarınız büyük önem taşımaktadır. Türkiye’deki standartlarınız ne olursa olsun hiç bir kişi, kurum veya kuruluş size vize almak konusunda garanti veremez. Vize onayı sadece konsolosluğun inisiyatifinde olan bir durumdur. İsviçre ziyaretçi vizesi yaklaşık 2 hafta, öğrenci vizesi ise yaklaşık 10 haftalık bir zaman diliminde sonuçlanmaktadır. Vize değerlendirme sürelerini göz önüne alarak işlemlere başlamak gidiş tarihinin esneklik gösterilmesi için çok önemlidir.

İsviçre’de bulunan Almanca ve Fransızca dil eğitimi alabileceğiniz dil okulları hakkındaki ayrıntılı bilgilere İsviçre dil okulları sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

19 + 7 =