İsviçre'de Fransızca dil eğitimi

İsviçre’de Fransızca Dil Eğitimi

Almanca, Fransızca, İtalyanca ve Romanca olmak 4 farklı resmi dili olan İsviçre’de Fransızca konuşan nüfusun oranı %20’dir. Fransızca konuşulan şehirler arasında ise Lozan ve Montreux ön plana çıkmaktadır.

İsviçre’nin En Kaliteli Dil Okulları

Ulusal Olimpiyat Komitesi’nin ev sahibi olan Lozan; İsviçre’nin güneybatısında, Cenevre Gölü kıyısında üzüm bağları ve ormanlarla çevrili bir şehirdir. Lozan’ın en genç ve en yaratıcı bölgesi, son moda “Le Flon” bölgesinin merkezinde yer alan Eurocentres Lozan Dil Okulu ise Lozan’ın en popüler dil okuludur. Okulda 10 adet modern ve tam donanımlı sınıf vardır. Okulda bireysel çalışma için WiFi sağlayan bir Öğrenme Merkezi bulunur. Okul, dükkanlara, restoranlara ve büfelere yakındır. Okul öğrencilerinin Fransızcalarını pekiştirebilmeleri için ders dışındaki zamanlarda bir çok aktivite programı da düzenlemektedir. Bu aktivite programları ücretsiz veya çok küçük ücretlerle öğrencilere sunulur. Eurocentres Lozan Dil Okulu’nda eğitim alacak öğrencilere konaklama seçeneği olarak okula ortalama 30 dakika uzaklıktaki aile yanları sunulmaktadır.

Like Geneva bölgesinde bulunan Montreux küçük bir kasabadır ve özellikle yaz dönemindeki atmosfer kasabayı renkli bir hale getirmektedir. Bu kasabadaki en popüler binalardan birisinde konumlanmış olan Alpadia Montreux Dil Okulu ise şehrin en önemli dil okuludur. Okul şehir merkezindedir ve nehir kenarındadır. 2014 yılı sonuna kadar ESL adıyla hizmet veren okul bu tarihten itibaren Alpadia Language Schools olarak hizmetlerine devam etmektedir ve şuan Montreux için rakipsiz okullardan birisidir.

Okul öğrencilerinin her hafta katılabileceği çeşitli aktivite ve gezi programları ile hem Fransızcayı daha hızlı öğrenmelerini hem de zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini hedeflemektedir. Alpadia Montreux Dil Okulu’nda eğitim alacak öğrencilere konaklama seçeneği olarak aile yanları, paylaşımlı öğrenci evleri ve stüdyo daire konaklama seçenekleri sunulmaktadır.

Yurtdışında dil eğitimi sırasında yapılması gerekenler konumuzu okuyabilirsiniz.

İsviçre’de Fransızca Dil Eğitimi hakkında daha detaylı bilgiler için İsviçre dil okulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Referans: yurtdışı eğitim

Bir cevap yazın

one × 5 =