Kanada’da İngilizce Dil Öğrenimi Kimler İçin Uygun?

Türkiye dışında İngilizce dik öğrenmek isteyenlerin ülke seçimi yaparken dikkatli olması gereken pek çok konu vardır. İngilizce dil eğitimi denildiğinde akla ilk gelen ülkeler içinde ABD ve İngiltere’nin ardından Kanada gelmekte.

Fakat Kanada’da öğrenim görmeyi planlayanların dikkatli olması gereken noktalardan biri Kanada’nın Türkiye’ye olan uzaklığıdır. Türkiye ile Kanada’nın en doğusu arasında 7 saat saat farkı bulunur. Bu zaman farkı batıya gidildikçe daha da çoğalmaktadır. Aktarmalı yapılan uçuşlarda bu süre 24 saati bulmaktadır. Bu sebeplerden dolayı Kanada uçak bileti ücreti de oldukça yüksektir.

Kanada’da dil eğitimi almak düşüncesinde olanların gidecekleri bölgenin iklimini araştırması da çok önemlidir. Diğer bölgelere nazaran daha yumuşak iklime sahip olan British Columbia haricinde kış ayları Kanada’da fazla soğuk ve karlı geçmektedir. Bu nedenle, soğuk iklimleri istemeyen öğrencilerin Kanada’da dil eğitimi görmeleri önerilmez.

Kanada dil okulları ile ilgili daha detaylı bilgi almak için http://www.global-yurtdisiegitim.com/kanada-dil-egitimi/kanada-dil-okulu sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın