Kanada’da Yabancı Dil Öğrenimi Kimler İçin Doğru Seçenek?

Yurdumuz dışında İngilizce dik öğrenme düşüncesinde olanların ülke tercihi yaparken dikkatli olması gereken çok sayıda konu mevcuttur. Dil öğrenimi denildiğinde akla ilk gelen ülkeler içinde ABD ve İngiltere’nin ardından Kanada gelmekte.

Dünyanın bolluk düzeyi en yüksek ülkeleri arasında yer alması, suç oranının az olması, sunmakta olduğu birçok kültürel ve sosyal etkinlikler nedeni ile çok sayıda öğrenci dil öğrenimi almak için Kanada’yı tercih etmektedir. Kanada’da İngilizce eğitimi için en çok tercih edilmekte olan bölgeler ise Toronto ve Vancouver’dır.

Kanada’da İngilizce eğitimi almak planını yapanların gidecekleri bölgenin hava şartlarını iyi araştırması da çok önemlidir. Diğer bölgelerine göre daha yumuşak hava şartlarına sahip British Columbia haricinde kış ayları Kanada’da çok soğuk ve karlı olmaktadır. Bu nedenle, soğuk iklimleri tercih etmeyen öğrencilerin Kanada’da İngilizce dil öğrenimi almaları önerilmez.

Kanada dil okulları hakkında daha fazla bilgiler için http://www.global-yurtdisiegitim.com/kanada-dil-egitimi/kanada-dil-okulu sitesini inceleyiniz.