kısa dönem İngiltere öğrenci vizesi

Kısa Dönem İngiltere Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Kısa dönem İngiltere öğrenci vizesi, İngiltere’de dil eğitimi almak isteyenlerin başvuracağı vize çeşididir. 6 ve 11 aylık olmak üzere 2 değişik vize türü vardır. Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde İngiltere’de bulunan dil okullarında İngilizce eğitimi görebilir, TOEFL, IELTS gibi sınav hazırlık eğitimlerine, İngiltere yaz okullarına ve mesleki sertifika programlarına kaydolabilirsiniz. Kısa dönem İngiltere öğrenci vizesi uzatılmaz. Yurtdışında dil okulunuz boyunca çalışma izni yoktur. Ama eğer isterseniz yurtdışında staj yapma imkanınız bulunmaktadır.

İngiltere vize başvurusu için talep edilen evraklar kişiden kişiye farklılık arz etmektedir. Yaşınız, çalışma durumunuz, eğitiminize devam ediyor ya da mezun olup olmadığınız, kendinizi finanse edip edememeniz evraklarınızı tamamlarken özellikle üstünde durmanız gereken şeylerdir. Bunun haricinde kısa dönem İngiltere öğrenci vizesi başvuru dosyanızda bulunması şart olan belgeler şöyledir:

Kısa dönem İngiltere öğrenci vizesi dosyasında olması gerekenler

-Minimum 1 sene geçerli pasaport.
-Vize ücreti (6 aylık ve 11 aylık İngiltere öğrenci vizesi başvurularında yatıracağınız vize masrafı farklıdır)
-Mezuniyet durumunuzu kanıtlayan evraklarınız.
-Şayet Türkiye’de herhangi bir dil okuluna katıldıysanız, bu kurstan verilmiş sertifikalarınızın fotokopisi.
-İngiltere’de kalacağınız sürede masraflarınızı karşılayabileceğinizi gösteren belgeler. Mesela ailenizin veya sizin güncel banka hesap bilgileriniz.
-Eğer çalışıyorsanız, işyerinizden izinli olduğunuzu ve döndüğünüzde görevinize devam edebileceğinizi gösteren orjinal yazınız, maaşınızı, işe giriş tarihinizi gösteren belgeler.
-18 yaşın altındaki öğrenciler için, ebeveynlerinden muvafakatname.

Evraklarınız, özellikle İngiltere’ye ilk defa başvuruyorsanız, İngilizce tercümeleriyle beraber orijinal ve ıslak imzalı olmalıdır. Bütün belgelerin orjinallerinin ve İngilizce tercümelerinin sunulması gerekmektedir. Başvurunuzda gereken evrakları tamamlamanız size vize alma garantisi sağlamaz. Başvurunuzun olumlu neticelenmesi için başta belgelerinizin yeni ve doğruluğunda emin olmalı, bunun yanında başvuru süreci boyunca yurtdışı eğitim danışmanınızla koordineli olmalısınız. Yalnızca belge hazırlamaktan ibaret olmayan bu süreçte İngiltere Konsolosluğu gerek diplomatik gerekse güvenlik amacıyla geçici olarak bir takım değişiklikler yapabilir. Bu tip değişiklikleri takip etmekle yükümlü alanında deneyimli bir yurtdışı eğitim danışmanı ise zor ve karmaşık gibi görünen bu süreci sizi en güncel bilgiye ulaştırarak yönlendirir, kolaylaştırır. Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak tüm vize başvurunuz işlemleriniz boyunca sizlere en iyi hizmeti sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

four × four =