dil okulu, yurtdışı dil okulları

Sıcak Bir Yazda Serin Bir Dil Okulu

Küresel ısınma, sıcak, daha sıcak, dengesiz havalar… Bu sıcakta alınan eğitimler, yaz okulları, dil kursları, sınavlar… Klima varken bile kavruluyoruz sıcaktan. Haziranda “Bu nasıl haziran?!” dedikten sonra gelen sıcaklar bitirdi herkesi. “Son 30 yılın en yüksek sıcaklıkları yaşanacak!”, “Kavurucu sıcaklar geliyor.” gibi haberler her yaz karşımıza çıkıyordu da bu sefer olay biraz farklı. Gerçekten son 60 yılın en sıcak yazını yaşıyoruz. Böyle durumlarda insan içinden geçirmiyor değil, o sürekli güneş yok diye yerilen, sürekli yağmur yağan Avrupa’da olsaydık keşke diye. Eğitimleri yurtdışında alsaydık, İngiltere’de dil okulu olsaydı, yurtdışı yaz okulu olsaydı.

Pek de geç kalınmış sayılmaz. Yurtdışında eğitim almak için ne eğitimi almak istediğinize bağlı olarak sürecin gelişimi değişiyor. Hangi programa ne kadar süre gitmek istiyorsunuz, pasaport durumunuz, vize durumunuz bu süreci etkiliyor. Eğer yeşil pasaportunuz varsa veya vizeniz hazırsa direkt olarak Malta’da dil okulu başvurusu yapabilir, 1-2 hafta içinde orada olabilirsiniz. Aynı durum İngiltere’de dil okulu, Amerika’da, Kanada’da yaz okulu, yaz kursları ve dil okulları için de geçerli. Tabii önce bu okullardaki kontenjan bilgisini araştırmak gerekiyor. Bunu araştırıp öğrenmek, vizeniz yoksa vize işlemlerini hızlıca halletmek ve tecrübelerden faydalanmak için Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçip ücretsiz rehberlik alabilirsiniz.

Neden yurtdışında dil okulu tercih ediliyor?

Yurtdışı dil okulları son dönemlerde popülerliğini arttırdı. Bunun sebebi de dilin anavatanında öğrenilmesi gerekliliğinin kavranması. Uygulama olmadan yeni bir dilin öğrenilemeyeceğinin anlaşılması. İnsanlar bilinçleniyor, eğitim seviyesi artıyor ve rekabet her geçen gün daha çok artıyor. Bu kadar rekabet varken de tutunmak için farklı özelliklerle kendimizi öne çıkartmak gerekiyor. Anadil yanında bir yabancı dil, yetmedi iki yabancı dil. İletişim kurmak zorundayız; çünkü her işimiz insanlarla. İletişim kurmanın yolu da dilden geçtiği için bir şekilde bunun üstesinden gelmek gerekiyor ve bunun en iyi yolu da yurtdışı dil okulları.

4 haftalık dil okulu da tercih edebilirsiniz, 2 hafta da, 6 ay da. Bu tamamen bütçenize ve isteğinize bağlı. “4 haftada ne öğrenilebilir ki?” sorusu gelebilir akıllara. 4 haftalık kurslarda yoğun bir İngilizce eğitiminin yanısıra bu İngilizce’yi kullanabildiğiniz için bu öğrenme gerçekleşiyor. Ek olarak uzun dönem yurtdışı dil kursu sırasında çalışma izni alıp kurs ücretinizin bir kısmını, cep harçlığınızı da çıkarabilirsiniz.

Avrupa’nın en çok tercih edilen yurtdışı dil okulu lokasyonlarından İspanya’nın en iyi dil okulları sayfamıza bakabilirsiniz.

 

Referans: yurtdışı eğitim

Bir cevap yazın

1 + nine =