Ülke Dışında Lise Eğitimi İçin Ne Zaman Müracaatta Bulunmalısınız?

Esas dil düzeyinde İngilizceyle birlikte, yüksek standartlarda öğrenim, kişinin arzu ettiği ülkede, tercih ettiği ilk üniversiteye yerleşmesini kolaylaştırmaktadır. Bunun dışında, liseyi bitirdiği ülkede üniversite eğitimine başlamayı düşünen öğrenci, yüksek eğitimine daha basit bir geçiş yapmaktadır.

Amerika’daki özel liselerin başvuru aşamasında, İngilizce düzeyinin saptanmasının dışında, öğrencinin kendisinden bahsettiği uzun olmayan bir yazı istemektedir. Bu yazıya göre, kişinin gereksinimlerine en uygun olan lise saptanmakta ve ardından başvuru süreci başlatılmaktadır.

Kanada’da lise eğitimi müracaat düzeni, Amerika’nın düzeniyle pek çok benzerlik barındırmaktadır. Fakat, aile yanı konaklama tercih edilecekse, kişinin isteklerine birebir elverişli ailenin bulunabilmesi bakımından, başvuru ne kadar erken vakitte yapılırsa kişi o kadar üstün duruma geçer.

Yurtdışı lise eğitimi hakkında daha detaylı bilgi için http://www.global-yurtdisiegitim.com/yurtdisi-liseleri/yurtdisinda-lise-egitimi sayfamızı inceleyiniz.

Bir Cevap Yazın