Yabancı Dil Konuşma Yolları

Merkezleri araştırın: Yabancı dil merkezlerini, ofis, kütüphane ve enstitüleri ziyaret edin. Bunlara kayıt oluşturun. British Council, Fransız Kültür Merkezi, Cervantes Enstitüsü, Goethe Enstitüsü aklıma gelenler…
Ders aksatmayın: Dersleri kaçırmadan takip edin. Olur da derse gidemezseniz mutlaka en az bir öğrenciden neler öğrenildiğinin bilgisini ve gerekli notlarını isteyin.
Başka öğrenciler ile birlikte çalışın: Arkadaşlarınızla ya da İngilizce bilen bir tanıdıkla konuşun yapın. Yabancı dilde konuşun, kolay kelimeleri ana dilinizi konuşmadan bu dilde söyleyin. Arkadaşınıza kelimelerin anlamlarını sorabilir, fiil çekimlerini beraber gerçekleştirebilirsiniz.
Dili ana vatanı olan yerde öğrenin: Eğitim amaçlı MBA, turistik gezi, arkadaş-akraba ziyareti, work&travel vs. gayelerle farklı bir ülkeye giderek dili konuşulduğu şehirde öğrenebilirsiniz. Özellikle pratik konuşma ve iletişim kurma bakımından çok kısa sürede olumlu sonuçlara ulaşırsınız. Çünkü orada o dili konuşmaya mecbursunuz, başka alternatifiniz yok!

Bir Cevap Yazın