Yabancı Dil Öğrenme Yolları

Teknolojik vasıtalardan her biçimde faydalanın: MP3, CD, IPod vs. eşyalarınıza İngilizce dilinde şarkı, metin gibi materyalleri yükleyerek arabada, evde, yolda kulaklığınızla birlikte, gece uyumadan önce bunları dinleyin. Sosyal medyadan yabancı dilde gazete ve dergileri okuyun, hobileriniz ve ilgi alanlarınızla ilgili sayfalarda soruşturma yapın.
Ders aksatmayın: Dersleri aksatmadan takip edin. Dersi kaçırsanız bile mutlaka bir öğrenciden neleri kaçırdığınızın bilgisini ve notlarını isteyin.
Yanlış yapmaktan çekinmeyin: Kendi dilimizi konuşurken bile yanlış yapıyoruz, başka bir dilde tabi ki yapacağız. Yanlışlarınızı fark edip düzeltmek öğretmenin işi. Siz hatalarınızı tekrar yapmamaya hevesli olun, yeter.
Dili ana vatanı olan yerde öğrenin: Turistik gezi, eğitim amaçlı MBA, work&travel, arkadaş-akraba ziyareti vs. yollarla farklı bir ülkeye giderek yabancı dili konuşulduğu ülkede öğrenebilirsiniz. Özellikle pratik konuşma ve iletişim kurma açısından çok kısa vakitte pozitif sonuçlar alırsınız. Zira orada o dili konuşmaya mecbursunuz, başka çözümünüz yok!

Bir Cevap Yazın