Yurtdışı Akademik Dönem Dil Eğitimi Programları

İngilizce seviyeniz orta düzeyin altında mı , yabancı dil öğreniminiz için 6 – dokuz ay sürecek uzun bir programa mı gitmeyi düşünüyorsunuz, yurtdışında lisans veya yüksek lisans eğitimi mi almak istiyorsunuz ya da Türkiye ́de yabancı lisanda öğrenim veren bir üniversitede öğrenim mi görmeyi planlıyorsunuz o halde ülke dışında uzun dönem “Akademik Yıl Programı” tam da size göre.
Genel İngilice programlarından farklı olarak senenin belirli dönemlerinde açılan bu eğitim programlarında, daha yoğun bir dil eğitimini % yirmi-otuz civarında daha düşük fiyat ödeyerek alabilirsiniz. Akademik programların başlama tarihleri genel eğitim programlarının aksine kısıtlı sayıdadır. Ülke dışında Akademik Sene Eğitim Programlarına okullardan bazılarında her ay başlanabilirken genel olarak yılda dört defa müracaat edilebilir.

Akademik Dönem Eğitim Programlarının Faydaları
Haftada 25-30 saat olan bir eğitim programında altı – 9 aylı bir zaman zarfında iyi bir İngilizce’ye sahip olabilirsiniz.
Genel İngilizce’nin dışında İş İngilizcesi, Akademik İngilizce ya da staj programlarına dahil olma imkanınız olur.
Okulların zengin sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerinden yararlanabilirsiniz.
Okullardan bazılarında üç farklı ülke, şehir ya da eğitim kurumunda eğitim görme imkanına sahip olursunuz. İsterseniz, o okulun değişik kentlerindeki okullarında eğitim alabilirsiniz.
Ülke dışında üniversite eğitimi almayı planlıyorsanız, akademik sene dil eğitimi programına katıldığınız okulun sağladığı üniversiteye kabul hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Yurtdışı eğitim seçenekleri hakkında daha detaylı bilgiler için http://www.global-yurtdisiegitim.com/ sayfamızı inceleyiniz.