Yurtdisi Oğrenimde Hangi Tur Konaklamayı Tercih Etmelisiniz

Yurt dışında katılabileceğiniz tüm öğrenim programlarında birçok barınma türü ile karşılaşacaksınız. Yurtdışında İngilizce eğitimi, lisans/yüksek lisans öğrenimi, yaz okulları ve sertifika programları için seçebileceğiniz birçok konaklama çeşidi içinden sizin için en elverişli olanını seçmeniz gerekmektedir. Bu konaklama türleri içerisinde, aile yanı konaklama, Kampüs içi/Kampüs dışı yurt, otel, hotel, studio daire konaklaması vardır.

Aile yanında konaklama seçmeyen insanların, varsa Kampüs içinde veya Kampüs dışarısında öğrenci yurtlarında konaklama seçmesi de mümkündür. Yurtların en büyük avantajlarından biri, öğrenimin görüldüğü yere yakın olmalarıdır. Öğrencinin isteklerine göre tek kişilik ya da çift kişilik yurtlarda barınma seçilebilir.

Özellikle Malta Adası gibi tursit bölgelerinde yaz sezonunda kısa zamanlı İngilizce eğitimi görecek öğrenciler otel veya hostel barınması tercih edebilir.  Yaz kursuna katılacak bireyler için ise güvenlik bakımından Kampüs içi yurtlar önerilmektedir.

Yurtdışı eğitim programları hakkında detaylı bilgiler için http://www.global-yurtdisiegitim.com/ sayfasını inceleyiniz.