yurtdışında eğitim

Yurtdışında Eğitim Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yurtdışında dil öğrenimi amacıyla geçireceğiniz sürenin olabildiğince aktif olması bilgi birikimi ve eğlence açısından bol bol unutulmaz hatıra kazanacağınız sonucuna varır. Bunu göz önünde bulundurarak elinizdeki fırsatları kullanmak ve yurtdışında yabancı dil öğreniminiz sonunda ”Ne iyi etmişim!” diyebilmek istiyorsanız o süreçte kaçınmanız gerekenlerin ne olduğunu bilmenizde fayda var. Yurtdışında eğitim alacağınız zamanı daha verimli değerlendirmek için özen göstermeniz gereken şeyleri size anımsatmak istedik. Bu konularda daha detaylı bilgi içinse bir yurtdışı eğitim danışmanlarına danışmanız gerekeceğini unutmayın.

Yurtdışında Eğitim Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 4 Madde

1. Gideceğiniz yeri araştırmamak

Yurtdışında dil öğrenimi almaya karar verdiyseniz eğitim göreceğiniz şehir hakkında belli başlı konuları araştırın. Yeni bir ülkede bir süre yaşamadan bu yerin hava durumu, normları, mutfağı gibi sürekli maruz kalacağınız noktalarda biraz olsun bir fikriniz olması süreci rahatlatacak. Örneğin, ingiltere dil okulları hakkında ayrıntılı bilgiyi bu siteden alabilirsiniz.

2. Sık sık kendi anadilini konuşmak

Dil öğrenimi için farklı bir ülkeye yerleşmenizin seyahat etmek dışında bir anlamı var; öğrenmekte olduğunuz dili en doğru şekilde konuşan kişilerle haşır neşir olmak. Dil kursunuz süresince devamlı kendi anadilinizi konuşursanız bu amacınızdan sapmış olursunuz. Bu nedenle taşındığınız ülkeden arkadaşlar edinmek ve onlarla konuşmak en az kursun programı ölçüsünde önemlidir.

3. Yeni şeyler denemek istememek

Geçici bir süreliğine taşındığınız bu yerde muhtemelen memleketinizde karşılaşmayacağınız çok sayıda sürprizle karşılaşacaksınız. Bunlara karşı önyargılı olmayın. Pratik bir araştırmayla birbirinden güzel tatlar bulabilir ve belki daha önce hiç işitmediğiniz bir şarkıda dans edebilirsiniz.

4. Günlük yazmaya önem vermemek

Yurtdışında eğitim görürken harcadığınız zaman gelecekte sizin için çok kıymetli olacak. Ne olursa olsun hafızanıza kazınacak çok sayıda hatıranız birikecek. Yabancı dil öğreniminiz süresince nereye giderseniz gidin çantanızda bir kalem defter olsun ve fırsat buldukça başınızdan geçenleri not edin. Seneler sonra bu günceyi karıştırmak büyük keyif verecek.

Bu bahsetmiş olduğumuz 4 ana maddeden kesinlikle kaçınmalısınız. Yoksa eğitiminiz sırasında size fayda sağlamaktan çok zarar sağlayacaktır. Yurtdışında eğitim aldığınız süre boyunca sosyal olup uluslararası öğrencilerle keyifli vakit geçirmelisiniz. İçe kapanık olmayın!

Bir cevap yazın

eight + 9 =