yurtdışında staj

Yurtdışında Staj

Yurtdışında Staj Yapmak

Yurtdışında staj yapmak, üniversite eğitiminiz sırasında veya sonrasında kendiniz adına atabileceğiniz en büyük adımlardan biri. İş görüşmelerinde hangi üniversiteden ve bölümden mezun olduğunuz kadar, eğitim hayatınız boyunca profesyonel deneyim kazanmak için neler yaptığınız da önemlidir. Bunu da dil ile taçlandırmak sizin elinizde. Bunların hepsi bir araya gelince akla direkt olarak yurtdışında staj geliyor.

Yurtdışı Staj Faydaları

Mesleğinize bir adım önde başlamak için staj yapmanın size sonsuz katkıları bulunur. Yurtdışında staj yapmak, ayaklarınızın üstünde durmanızda, özgüveninizi kazanmanızda, farklı kültürler tanıyıp yapmak istediğiniz mesleğe farklı bir bakış açısı kazanmanızda fayda sağlar. Aynı şekilde insanlar neler yapmış, ben ne yapıyorum şeklinde kendinizi sorgulamanızda, ufkunuzun açılmasında çok yardımcı olur. Yabancı ülkelerin pazarları hakkında fikir sahibi olmanız mesleki gelişiminizde önemli bir başlangıçtır.

Dilinizi daha da geliştirmeniz, kişisel bilgi ve becerilerinizi arttırmanızda yararlı olur. Sözü geçen kaynakların, derin analizlerin, makalelerin anadili hep İngilizce. Bunları okumak için dil geliştirmeniz gerekiyor ve bu sizin kişisel bilgi ve becerinizi arttırmanızı sağlıyor aslında. Yurtdışında staj yapmak kariyer anlamında da kişisel gelişim anlamında da çok fazla kapı açıyor insana. Sosyal hayatınızda ve iş yaşamınızda size bir çok fayda sağlayacak staj konusunu asla göz ardı etmeyin.

Yurtdışı Staj Başvuru Mülakatı

Staj deneyimi artık şirketler tarafından özgeçmişte kesinlikle görülmek istenen bir alan. Yurtdışında staj ise sizi diğerlerinden öne çıkarır. Staj yapmak istediğiniz şirketler özgeçmişinizi okuduktan sonra sizinle görüntülü konuşma ile mülakat yapmayı da talep etmeleri yüksek ihtimaldir. Bu sırada size teknik bilgi sorgulamasından ziyade sizin iletişiminiz, dil bilginiz ve staj için olan motivasyonunuz sorgulanır. Size iş teklifi yapmaları halinde, vize başvurunuza başlayabilirsiniz.

Yurtdışına gittikten sonraki geri dönüşünüzde fikirleriniz, algılarınız değişmiş olacak, paylaşacağınız çok şey elde edeceksiniz. Yurtdışına çıkıp kendi hikayenizi yazacaksınız yani, kendinizi keşfedeceksiniz. Neler yaşandığını ilk ağızdan dinlemek için Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Firmaları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngilizce eğitimi alma klavuzu adlı sayfamızdan İngilizcenizi geliştirmeniz için gerekli adımları bulabilirsiniz.

Referans: yurtdışı eğitim

Bir cevap yazın

ten + 12 =