yurtdışında üniversite

Yurtdışında Üniversite Eğitimi

Yurtdışında Üniversite Fiyatları Ne Kadardır?

Yurtdışında Üniversite

Yurtdışında üniversite okumak her zaman çok daha büyük avantajları da beraberinde getirir. Öncelikle yurtdışında hangi ülkede olursa olsun en az 2 yabancı dil öğrenmek mümkündür. Yurtdışı üniversite eğitimi sırasında uluslararası dil olan İngilizce’nin yanı sıra aynı zamanda üniversiteyi okuduğunuz ülkenin kendi yerel dilini de öğrenebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Rusya’da üniversite okuyan biri hem İngilizcesini hem de Rusçasını oldukça fazla geliştirir.

Yurtdışı üniversite eğitimi almak isteyenlerin öncelikli olarak merak ettikleri konu yurtdışı üniversite fiyatları. Ülkemiz ile kıyaslanınca çoğu ülkede üniversite eğitimi çok daha ucuzdur. Tabi bunlar arasında amerikada bulunan dünyanın en kaliteli üniversitelerini ayrı tutmak gerekir.

Yurtdışında Üniversitede Hangi Ülkeler Tercih Ediliyor?

Yurtdışında üniversite okumak isteyenler için en doğru tercihler Malta, Amerika, İngiltere ve Avustralya gibi ülkeler olacaktır. Özellikle Malta diğer ülkelere nazaran fiyat olarak çok daha ucuzdur. Bunun en büyük nedeni ise Malta’nın İngiliz sömürgesi altında bulunmasıdır. Yurtdışı üniversite eğitimi almakta kararlıysanız öncelikli olarak Malta’yı incelemenizi tavsiye ederiz. Her yıl ülkemizden binlerce öğrenci Malta’ya giderek hem dil eğitimi hem de üniversite eğitimi almaktadır.

Neden Yurtdışında Üniversite?

Ülkemizde bir üniversite eğitiminin bile seneliğinin -özel okullar bazında- ortalama 50 bin TL olduğu gerçeği varken Malta’da üniversite eğitimiİngiltere’de üniversite eğitimi fiyatları gayet uygun duruyor. Bunun dışında yurtdışında sertifika programları da mevcut. Bunlar ile de kendinizi geliştirebilir, çokça şey öğrenebilirsiniz.

Malta, hem coğrafi güzellikleri olarak hem de huzurlu ve temiz bir ülke olarak her öğrencinin tercih etmesi gereken bir ülkedir. Malta’da üniversite fiyatları kişiye özel olarak belirlenmektedir. Okumak istediğiniz bölüme göre farklılık göstermektedir. Yurtdışı üniversite eğitimi alacaklar daha sonra ülkemize döndükleri vakit diğerlerine oranla çok daha rahat iş bulabilirler.

Yurtdışında Üniversite Eğitim Sırasında Çalışmak?

Bu çalışma mümkün mü diye çok soru soruluyor. Evet mümkün, gitmeden önce okulları araştırıp ona göre hareket ettiğiniz sürece yani iş planını burada yaptığınız sürece üniversiteye yaptığınız harcamanın bir kısmını geri alarak gelebilirsiniz. Yurtdışı üniversite eğitimi sırasında ülkeye alışabilir miyim, nelerle karşılaşırım, orada hayat nasıl gibi sorunlar kafanızı çok karıştırıyorsa öncesinde gidip yurtdışı dil okulu katılımı sağlayabilirsiniz. Bu konuda gerekli desteği almak için Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçebilir, ücretsiz rehberlik alabilirsiniz.

Bu konumuza da göz atabilirsiniz: Yurtdışında üniversite okumanın kariyere etkisi

Referans: yurtdışı eğitim

 

Bir cevap yazın

7 + 6 =