Yöneticiler için dil eğitim programları

Yöneticiler için Dil Eğitim Programları

Gittikçe ufalan dünyamızda yabancı dil öğrenme veya ilerletme ihtiyacı eski yıllara kıyasla daha gerekli hale geldi. Ülkemizde de yabancı dil denilince akla öncelikle İngilizce, ardından Fransızca, Almanca ve diğer yabancı diller geliyor.

İşte, bu tarz gereksinimlerin sadece bizim ülkemizde değil diğer uluslarda da hızla arttığını gören bazı ileri görüşe sahip okullar seneler önce “Executive Yabancı Dil Eğitimi” eğitim programları uygulamaya başladılar. Öncelikle profesyoneller için hazırlanan bu programlar kısa süreli ve yoğun programlardır. Süreleri 1 haftadan başlayarak, birkaç haftaya kadar değişiklik gösterebilir. Yönetici şayet bu seviyede kendini yeterli bulmadıysa kendi zamanı elverdiğince zaman zaman tekrar eğitime katılır. Bu eğitim programlarında katılan insanların hepsi çalışma yaşamının içinde bulunmakta olan profesyonellerdir ve sınıflar genellikle 4 kişiyi geçmez. Bu rakam çok idealdir. Yurtdışında kaliteli bir eğitim almak herkesin hakkıdır.

İş Adamları için İngilizce

İş adamları için İngilizce dil öğrenimi olarak tercih edilebilecek ülkelerin ilk sırasında ABD ve İngiltere gelir, tabi bu iki ülkenin yanında Belçika’nın da bu alanda çok uzun yıllardır dünyaca ünü bulunmaktadır. Burada yöneticinin ülke seçimini yapmasının ardından dikkatli olacağı ilk nokta, şehir hayatının içerisinde olup, bulunmakta olduğu şehrin de yararlarını yaşamayı mı yoksa tersine şehrin dışarısında hareketsiz bir bölgede bulunmakta olan bir eğitim kurumunda gündelik uğraşlardan uzaklaşıp yalnızca dil eğitimine odaklanmayı mı istediği konusunda karara varmak olacak.

Executive öğrenimlerinde güne eğitmenler ve katılımcılar eşliğinde kahvaltı yapılarak başlanmaktadır. Dersler yalnızca teorik olan derslerle sınırlandırılmamıştır, ders molalarının tümünde, tüm yemeklerde ve akşam yemeğinin ardından öğretmenin de katılımda bulunduğu farklı aktiviteler ile devam eder. Burada gaye, ülke dışında kalınmakta olan kısa zamanda en fazla verimi sağlamak, bolca alıştırma yapılmasına olanak sağlamaktır. Diğer alternatif de katılan kişi sabahtan akşamüstüne dek okul içinde eğitimini alır, ders bittikten sonra program yapmakta özgür olur.

Yönetici eğitim programları, kişinin talep ve gereksinimine göre titizlikle seçilmesi gerekmekte olan programlardır. Zira iş yoğunluğundan dolayı böyle bir programa yüksek olasılıkla tekrar katılımda bulunmak için fırsat bulunamayacaktır. Eğitim kurumlarında bireysel eğitimler alınabileceği gibi firma olarak da başvurulabilir ve şirket çalışanlarına özel bir program istenilebilir. Eğitim kurumlarının yoğunluğuna bağlı olarak yapmakta oldukları bu tarz firma anlaşmaları ile bir miktar indirimli çalışma durumları da olabilmektedir.

Executive English ile ilgili en kaliteli hizmeti veren Global Yurtdışı Eğitimin yurtdışında executive english sayfasını ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Referans: yurtdışı eğitim

Bir cevap yazın

1 × 2 =