yurtdışı eğitim süreciniz

Yurtdışı Eğitim Sürecinizi Doğru Değerlendirin

Yurtdışı eğitim süreciniz için kolay birkaç ipucu ile başlayalım. Bilginiz vardır ki normalde değişik bir ülkeyi sırf turistik gayeyle görmek için yüksek miktarda para ödeyip gezi yapan bireyler bulunmakta. Bu şartlarda siz bir taşla iki kuş vuruyorsunuz diyebiliriz. Aklınızda bulundurun bu şans bir daha karşınıza çıkmaz.

Milletlerarası kuruluşlardan yöresel küçük kurumlara kadar çok sayıda işletme öğrencilere son eğitim yıllarında ya da okulları bittikten sonra staj olanağı sunar. Bu firmalar arasında Microsoft, British Petrol gibi uluslar arası firmalar da bulunabilir. Genellikle okulların kariyer merkezlerinin internet sitelerinde ya da yayınlamakta oldukları basılı belgelerde bu fırsatlar bildirilir. Bu tarz firmalar için aday olan kişilerin alan ile alakalı bilgi birilimi ve staj ile ne derece ilgili oldukları son derece önemlidir. Bu nedenle staj müracaatında bulunmadan önce kesinlikle başvurduğunuz konumun gerekli olduğu kalifikasyonlara sahip olup olmadığınızdan şüpheniz olmasın ve aklınızda bulundurun ki tercih süreci hiç kolay olmayacaktır.

Yurtdışı Eğitim Süreciniz İçin Staj Olanaklarını Değerlendirin

Firmaların sunduğu staj imkanları için müracaat formları sitelerinden online olarak yayınlanır. Bu belgelerdeki tüm bilgileri eksiksiz doldurmanız gerektiği gibi iki referans bilgisi de eklemeniz gerekecektir. Bir önceki patronunuz veya bir öğretmeninizin iletişim bilgilerini yazabilirsiniz.

Yurtdışında staj yapmak ve faydaları konumuzu inceleyebilir, stajın ne kadar gerekli ve yararlı olduğunu görebilirsiniz. Elbette önce kişilerin rızasını almak kaydıyla. Bazı şirketler bilgi birikiminizi ölçmek üzere web üzerinden test de yanıtlamanızı arzu edebilirler veya bu süreç, başvuru formunuzu inceleyip görüşme için çağrılmanızdan sonra da olabilir. Genelde yaz dönemi stajları için son müracaatlar 12. Ayda kabul edilir. Yurtdışında staj yapmanız cv’niz açısından oldukça yararlı olacaktır.

Başvuru işlemi ve test süreçleri uzun ve yorucu olabilir ama gelecekteki kariyeriniz için sağlamış olacağı katkısı da çok önemlidir. Birçok durumda öğrenciler staj yaptıkları şirket tarafından iş teklifi alır ve kariyerlerine o firmada devam ederler. Bu gerçekleşmese bile mezun olduktan sonra yaptığınız staj deneyiminin iş bulma bakımından size sağlayacağı katkı büyüktür.

Önerebileceğimiz konu; Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ve Yurtdışı Eğitim

Referans: yurtdışı eğitim

Bir cevap yazın

thirteen + 8 =